Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası

16 Ağustos 2022’de güncellenmiştir.

Değerli Müşterimiz,

Honor Device Co., Ltd. (bundan böyle “Honor”, “biz” veya "tarafımız" olarak anılacaktır) ve küresel bağlı kuruluşları tarafından sağlanan ürün ve hizmetleri kullandığınız için teşekkür ederiz.

Veri gizliliğiniz ve kişisel verileriniz hakkında güncel ve kontrol sahibi olabilmeniz için bu Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nı (Bundan böyle “Politika” olarak anılacaktır) dikkatle okumanız tavsiye edilmektedir.

İşbu Politika, veri sahibi haklarınızı ve kişisel verilerinizi nasıl işlediğimizi açıklamaktadır. Özel olarak belirlenmiş bir gizlilik politikası veya bildirimi olmaması halinde bu Politika, Honor tarafından sunulan tüm ürün ve hizmetlerin yanı sıra bu Politika’yı görüntüleyen veya bu Politika’ya bağlantı veren Honor internet siteleri (ör. www.honor.com, developer.honor.com) için geçerli olacaktır. Politika’da belirtilen ürün ve hizmetler, yazılım sürümünüze, cihaz modelinize veya konumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Özel olarak belirli ürünler veya hizmetler için veri işleme süreci hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen ilgili sözleşmelere, politikalara veya ilgili açıklamalara bakınız.

Honor, veri gizliliğinize saygı göstermektedir. Kişisel verileriniz, tarafımızca hukukilik ve adalet ilkeleri ışığında ve gerekli asgari standartlar çerçevesinde işlenecektir. Gizliliğiniz ve kişisel bilgileriniz, bu Politika’nın ve kanunların gerekliliklerine veya düzenleyici gerekliliklere ve kanıtlanmış endüstri güvenlik standartlarına en uygun şekilde korunacaktır.

Politika aşağıdakileri açıklamaktadır:1. Hakkınızda Hangi Verileri Topluyoruz2. Kişisel Verilerinizi Neden İşliyoruz3. Kişisel Verilerinizin Paylaşımını, Aktarımını veya İfşa Edilmesini Nasıl Gerçekleştiriyoruz4. Kişisel Verilerinizi Bağımsız Olarak veya Üçüncü Taraflarla Birlikte Nasıl Kontrol Ediyoruz5. Kişisel Verilerinizi Siz Nasıl Kontrol Ediyorsunuz6. Kişisel Verilerinizi Nasıl Koruyoruz7. Küçüklerin Korunması8. Çerezleri ve Benzer Teknolojileri Nasıl Yönetiyoruz9. Kişisel Verilerinizi Nasıl Saklıyoruz10. Bize Ulaşın11. Politika’yı Nasıl Güncelliyoruz

 1. Hakkınızda Hangi Verileri Topluyoruz

Kişisel veriler, ülkeniz/bölgeniz için özel kanunlar veya düzenlemelerde aksi belirtilmediği sürece, elektronik olarak kaydedilen veya tek başına veya başka bilgilerle birlikte kullanılabilen, belirli bir gerçek kişiyi tanımlayan çeşitli bilgileri ifade eder. Kişisel veriler genellikle adınız, doğum tarihiniz, kimlik numaranız, biyometrik bilgileriniz, adresiniz ve telefon numaranızı kapsar. Farklı koşullar altında hangi verilerin toplanacağı aşağıda açıklanmaktadır:
1.1 Tarafımıza sağladığınız kişisel veriler

1.1.1 Ürün ve hizmetlerimizle ilgili olarak hesabınızı kaydettiğinizde adınız, cinsiyetiniz, e-postanız ve cep telefonu numaranız gibi gerekli kişisel verileri tarafımıza sağlamanız istenir. Çevrimiçi alışveriş, yazılım indirme ve hizmet satın alma için Honor hesabınızda oturum açtığınızda; sizden adınız, e-postanız, cep telefonu numaranız, sipariş bilgileriniz, teslimat adresiniz ve ödeme yöntemi gibi gerekli kişisel verileri sağlamanız istenecektir.

1.1.2 Çevrimiçi veya çevrimdışı etkinliklerimize katıldığınızda veya bilgi ya da geribildirim almak için tarafımızla iletişime geçtiğinizde; adınız, e-posta adresiniz, teslimat adresiniz, cep telefonu numaranız veya diğer iletişim bilgileriniz gibi gerekli kişisel verileri sağlamanız istenecektir.

1.2 Hizmet sağlarken elde ettiğimiz kişisel veriler

Cihaz bilgileriniz, sizin ve cihazınızın Honor ürün ve hizmetleriyle kurduğu etkileşim biçimi aşağıda açıklananlar dahil olmak üzere tarafımızca toplanacaktır:

1.2.1 Cihaz ve uygulama Bilgileri: Cihaz adı, cihaz tanımlayıcısı, cihaz aktivasyon süresi, donanım modeli, donanım sisteminin sürümü, uygulamanın sürümü, yazılım tanımlayıcısı, aygıt ve uygulama ayarları (bölge, dil, saat dilimi ve yazı tipi vb.).

1.2.2 Mobil ağ bilgileri: Ortak Karasal Mobil Ağ (PLMN) sağlayıcı kimliği, coğrafi konum (cihazın bulunduğu alanın hücre kimliği) ve internet protokolü (IP) adresi.

1.2.3 Kayıt bilgileri: Hizmetlerimizi kullandığınızda veya tarafımızca sağlanan içeriği görüntülediğinizde, erişim süresi, erişim sayısı, erişilen IP adresi ve etkinlik bilgileri (hata, çökme, yeniden başlatma ve sürüm yükseltme gibi) gibi belirli bilgileri otomatik olarak toplanır ve kaydedilir.

1.2.4 Konum bilgileri (yalnızca belirli işlevler için geçerlidir): Konum kullanan belirli servislere (arama, navigasyon veya hava durumu sorgu hizmeti vb.) eriştiğinizde, cihazınızın GPS, Wi-Fi erişim noktası ve servis sağlayıcının ağ kimliği kullanılarak elde edilen yaklaşık veya tahmini konum bilgilerini toplanır, kullanılır ve işlenir. Konum bilgilerinizi paylaşmayı reddetmek için cihazınızdaki sistem ayarlarından ilgili izni iptal edebilirsiniz.

1.3 Üçüncü tarafların sağladığı kişisel veriler

Kanunların izin verdiği hallerde, kişisel verileriniz üçüncü taraflardan alınabilecektir. Bu veriler aşağıdakileri içerebilir:

1.3.1 Adınız, cep telefonu numaranız veya kargo adresiniz gibi kişisel verileriniz, Honor Mağazası’ndan sizin için ürün satın aldıklarında arkadaşlarınız ve aileniz gibi diğer kişilerden alınabilir.

1.3.2 Bir sosyal medya uygulaması kullanarak internet sitelerimizde oturum açtığınızda, üçüncü taraf sosyal medya platformları da dahil olmak üzere, kamusal ve ticari kaynaklardan bilgi toplanabilir.

1.3.3 Honor hesabı oluşturmak gibi yüksek riskli işlemler gerçekleştirirken risk yönetimi amacıyla, cihaz tanımlayıcınızı, cihaz türü bilgilerinizi ve ağ bilgilerinizi doğrulamak için hizmet sağlayıcılarımızla bağlantı kurulabilir.

1.4 Tanımlanamayan kişisel veriler

Tanımlanamayan kişisel veriler, internet sitesi operasyonları ve hizmet sorgularıyla ilgili istatistikler gibi belirli bir kişinin kimliğini tanımlamak veya belirlemek için kullanılamayan bilgilerdir. Honor, kullanıcıların ürünlerimizi ve hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlamak ve bu bilgilere dayanarak sağladığımız hizmetin kalitesini artırmak için bu tür bilgileri toplar. Honor, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, tanımlanamayan kişisel verileri başka amaçlar için toplayabilir, kullanabilir, açıklayabilir ve aktarabilir. Honor, kişisel verilerinizi tanımlanamayan kişisel verilerden ayırmak ve iki bilgi türünün ayrı ayrı kullanılmasını sağlamak için çaba gösterecektir.

 1. Kişisel Verilerinizi Neden İşliyoruz

Kişisel verileriniz yalnızca açık, net ve belirli amaçlar için işlenecektir. Toplanan kişisel veriler, bu Politika’da açıklanan açık amaçlarla doğrudan veya makul bir şekilde bağlantılı amaçlar için kullanılmazsa izniniz istenecektir.

Kişisel verileriniz aşağıdaki işlemlerde kullanılacaktır:

2.1 Tarafınızla sözleşme yapmak veya Honor’un kişisel ve ev ürünlerini satın alma veya satın aldığınız ürünü etkinleştirme, Honor hesabına kaydolma ve sorgularınızı ve talep veya önerilerinizi işleme amacıyla tarafınıza ürün veya hizmetleri sağlamak.

2.2 Daha iyi bir hizmet deneyimi sunmak, tarafınızı çevrimiçi ve çevrimdışı etkinliklere katılmaya davet etmek veya size özel kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi ve içerik sağlamak gibi ürünlerle ilgili gereksinimlerinizi toplamak ve promosyon etkinliklerine katılmaya davet etmek.

2.3 Tarafınıza işletim sistemi veya uygulama güncelleme ve kurulumları hakkında bildirimler göndermek gibi ilgili mesajları ve önemli bildirimleri iletmek.

2.4 Güvenlik amacıyla hasar önleme ve dolandırıcılıkla mücadele programlarımızı uygulamak ve geliştirmek gibi ürün ve hizmetlerimizin güvenliğini korumak.

2.5 Ürün veya hizmet deneyimimizi iyileştirmek için iş denetimleri, iş verileri analizi ve istatistikler gibi ilgili iç amaçları yerine getirmek.

2.6 Onayınız ile diğer yasal ve temel amaçlara ulaşmak.

 1. Kişisel Verilerinizin Paylaşımını, Aktarımını veya İfşa Edilmesini Nasıl Gerçekleştiriyoruz

3.1 Belirli durumlarda kişisel verilerinizi kullanırken üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla veya bağlı kuruluşlarımızla paylaşmamız gerekebilir. Örneğin, Honor ürünleri için teknik destek sağlamak, yardım hattı veya e-posta aracılığıyla tarafımızca sizinle iletişime geçmek veya taleplerinizi ele almak vb. durumlar bu kapsama dahildir.

Kişisel verilerin alıcısının kişisel veri koruma kapasitesini uygun şekilde incelenecektir, üçüncü taraflarla yüksek önlemli gizlilik anlaşmaları veya kişisel veri işleme maddeleri imzalanacaktır ve gizliliğinizi ve kişisel verilerinizi korumak için yeterli kurumsal veya teknik önlemleri almaları talep edilecektir.
3.2 Açık rızanızı aldıktan sonra kişisel verileriniz üçüncü taraflara aktarılabilecektir. Kişisel verilerin aktarılmasıyla tarafımızla ilgili satın alma, birleşme, yeniden düzenleme, iflas veya başka bir değişiklik olması durumunda bu durum size bildirilecektir ve kişisel verileri alan tarafın işbu Politika’ya bağlı olması şart koşulacaktır.

3.3 Kişisel verileriniz, kanunlar uyarınca veya düzenleyici kurumların gerektirdiği diğer meşru nedenlerle açık onayınız tarafımızca istendikten sonra ifşa edilebilecektir.

3.4 Kişisel verileriniz yasal olarak uygulanabilir olası durumlarda veya tarafınızca izin verilen başka bir durumda paylaşılabilir, aktarılabilir veya ifşa edilebilir.

 1. Kişisel Verilerinizi Bağımsız Olarak veya Üçüncü Taraflarla Birlikte Nasıl Kontrol Ediyoruz

Kişisel verileriniz Honor ve üçüncü tarafların kontrolü altında olduğunda, kişisel verilere ilişkin güvenlik gereksinimlerinin yanı sıra diğer sorumluluk ve yükümlülüklerin belirlenmesi üçüncü taraflarla birlikte çalışılacaktır ve bu süreçte periyodik olarak bilgilendirilme yapılacaktır. Örneğin, Uygulama Galerisi’nde (“AppGallery”) geliştiriciler tarafından yayımlanan ürünleri satın aldığınızda, işlemi tamamlamak için gerekli bilgiler geliştiricilerle paylaşılacaktır.

Kişisel verileriniz tamamen üçüncü bir tarafın kontrolü altında olduğunda, lütfen üçüncü taraf gizlilik ve kişisel veri koruma politikalarını dikkatlice okuyunuz ve hizmetleri kabul edip etmeyeceğinizi belirtiniz. Örneğin, Honor ürün ve hizmetlerindeki bağlantılar, sizi yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla üçüncü taraf web sitelerine, ürünlere ve hizmetlere yönlendirebilir. Tarafımızca bu Politika’ya tabi olmayan üçüncü tarafların gizlilik ve veri koruma ilkeleri kontrol edilememektedir.

Kişisel verileriniz kanun ve düzenlemelere ve işbu Politika’ya uygun olarak bağlı kuruluşlarımızla paylaşılabilmektedir.

Ayrıca, kişisel verileriniz kanunların izin verdiği ölçüde veya onayınızla üçüncü taraflarla paylaşılacaktır.

 1. Kişisel Verilerinizi Siz Nasıl Kontrol Ediyorsunuz

5.1 Erişim, Düzeltme ve Silme: Yürürlükteki kanunlara uygun olarak kişisel verilerinize erişme, bunları düzeltme ve silme hakkını saklı tutarsınız. Gizliliğinizin ve kişisel veri güvenliğinizin korunması amacıyla kimlik doğrulaması yapılacak ve kanunların izin verdiği ölçüde tarafınıza geri bildirim yapılacaktır. Tekrarlanan veya gerçekçi olmayan talepler gibi makul olmayan talepler veya başkalarının hak veya çıkarlarını ihlal edebilecek talepler reddedilebilmektedir.

5.2 Onayı Geri Alma: Yürürlükteki kanunların izin verdiği kapsamda, önceden verdiğiniz izni istediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Onayınızı geri alırsanız, onayınızı geri aldığınız hizmetler size sunulmaya devam edilemez ve kişisel verilerinizin toplanması durdurulur.  Bu durum, onayın geri alınmasından önce kişisel verilerinizin işlenmesini etkilemez.

5.3 Hesabı Silme: Honor ürün ve hizmetlerinize bağlı HONOR ID’nizi istediğiniz zaman silebilirsiniz. HONOR ID’niz silindikten sonra ilgili ürün ve hizmetlerin sunulması durdurulacaktır. İlgili kişisel verileriniz, kanunlarca aksi belirtilmedikçe silinecek veya anonim hale getirilecektir.

 1. Kişisel Verilerinizi Nasıl Koruyoruz

Tarafımız, kişisel verilerinizi ve gizliliğinizin önemini ciddiye almaktadır, gizliliğinizi ve kişisel verilerinizi belirlenmiş sektörel güvenlik standartlarına uygun olarak korumayı taahhüt etmektedir. Bu amaçla aşağıdaki önlemler alınmaktadır:

6.1 Toplanan kişisel verilerin minimum düzeyde olmasını ve işlendikleri amaçlarla ilgili nelerin gerekli olduğundan emin olunması için tüm makul ve uygulanabilir önlemler alınmaktadır. Kişisel verileriniz, kanuni olarak gerekli olan veya izin verilen saklama süresi uzatılmadıkça, bu Politika’da açıklanan amaçları yerine getirmek için gereken minimum süre boyunca saklanmaktadır.

6.2 Veri iletimi ve depolamanın gizliliğini sağlamak amacıyla şifreleme teknolojisi kullanılacaktır. Verileri ve veri depolama sunucularını kötü amaçlı saldırılara karşı korumak amacıyla güvenilir bir koruma mekanizması kullanılacaktır.

6.3 Kişisel verilere yalnızca yetkili personelin erişebilmesini sağlamak için bir erişim kontrol mekanizması uygulanacaktır. Ayrıca, işin gerekliliğine ve personel seviyelerine göre yetkili personel sayısı kontrol edilecek ve erişim izinleri hiyerarşik bir şekilde yönetilecektir. Tüm kişisel veri erişimi kayıt altına alınmaktadır ve yöneticiler tarafından düzenli olarak incelenmektedir.

6.4 İş ortakları ve hizmet sağlayıcıları özenle seçilmektedir ve kişisel veri koruma gereklilikleri ticari sözleşmelere, denetimlere ve değerlendirme faaliyetlerine dahil edilmektedir.

6.5 Çalışanların kişisel verileri korumanın önemine dair farkındalığını artırmak amacıyla güvenliğin ve gizliliğin korunmasına yönelik eğitimler, testler ve tanıtım faaliyetleri düzenlenmektedir.

Başka bir ifadeyle, gizliliğinizi ve kişisel verilerinizi korumaya büyük önem vermekteyiz. Buna rağmen, hiçbir güvenlik önlemi tamamen ihlal edilemez değildir ve hiçbir ürün ve hizmet, internet sitesi, veri iletimi, bilgisayar sistemleri veya ağ bağlantısı tamamen güvenli olamamaktadır.

Herhangi bir kişisel veri güvenliği olayının meydana gelmesi halinde, olay ve olası etkisi, alınan veya alınacak önlemler, aktif savunma ve risk azaltma ile ilgili öneriler ve düzeltici önlemleri kapsayan temel bilgiler hakkında ilgili kanuni ve düzenleyici gereklilikler uyarınca tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Bildirim; e-posta, mesaj, anlık bildirim vb. biçimlerde olabilir. İlgili kişilerin tek tek bildirilmesi zor olduğu hallerde bir Güvenlik Bildirimi yayımlamak için uygun ve gerekli önlemler alınacaktır. Ek olarak, denetim kurumlarının gerekliliklerine uygun şekilde kişisel veri güvenliği olaylarının ele alınma durumu da tarafınıza bildirilecektir.

 1. Küçüklerin Korunması

“Küçükler” olarak, yürürlükteki kanunlar tarafından aksi belirtilmediği sürece, bu Politika kapsamında 18 yaş altı gerçek kişiler kastedilmektedir. Küçüklerin gizliliği ve kişisel verileri, kanunlara ve sektördeki yerleşik uygulamalara tamamen uygun şekilde korunur. Küçüklerin verileri yalnızca kanunlara göre ve yasal vasileri tarafından açıkça kabul edilen şekilde işlenir. Küçüklerin kişisel verilerinin yukarıdaki standartlara uygun olarak işlenmediğini düşünürseniz tarafımıza bilgi vermek için lütfen “Bize Ulaşın” bölümüne bakınız.

 1. Çerezleri ve Benzer Teknolojileri Nasıl Yönetiyoruz

İnternet sitelerimiz, mobil uygulamalarımız, çevrimiçi hizmetlerimiz, e-postalarımız ve reklamlarımız; çerezler, piksel etiketleri ve web işaretçileri gibi yerel depolama teknolojilerini kullanabilmektedir.

8.1 Çerezler
Çerez, ağ sunucuları tarafından bilgisayarlarda veya mobil aygıtlarda saklanan salt metin dosyasıdır. Bir çerezin içeriği, yalnızca onu oluşturan sunucu tarafından alınabilir veya okunabilir. Her çerez internet tarayıcınıza veya mobil uygulamanıza özeldir. Çerezler genellikle tanımlayıcılar, site adları, bazı sayılar ve karakterler içerir. Çerezler, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bazen bilgisayarlarda veya mobil cihazlarda saklanır. Örneğin:

8.1.1 Oturum Açma ve Doğrulama: Çerezler aracılığıyla internet sitelerimizde HONOR ID ile oturum açtığınızda, her sayfada yeniden oturum açmadan bir internet sayfasından diğerine yeniden yönlendirilebilirsiniz.

8.1.2 Tercih ve Ayarlarınızı Depolama: Çerezler ile internet sitelerimiz dil, yazı tipi boyutu ve diğer göz atma tercihleri gibi ayarları ve alışveriş sepetinizdeki öğeleri bilgisayarlarınıza veya mobil cihazlarınıza kaydedebilir.

8.1.3 İlgi Alanına Dayalı Reklam: Çerezler aracılığıyla çevrimiçi etkinlikleriniz hakkında bilgi toplayabilir, ilgi alanlarınız inceleyebilir ve bu sayede size en uygun reklamları sunabiliriz.

8.1.4 İstatistiksel Analiz: Çerezler ile, tek bir ziyaret (oturum çerez uzantısını kullanarak) veya tekrarlanan ziyaretler (kalıcı çerez uzantılarını kullanarak) için internet sitelerimizi ve diğer uygulamaları kullanımınız hakkında bilgi toplanabilir.

Çerezler, bu Politika’da belirtilmemiş amaçlar için kullanılmayacaktır. Çerezleri kendi tercihinize göre yönetebilir veya silebilirsiniz. Ayrıntılar için lütfen, AboutCookies.org (https://aboutcookies.org) adresini ziyaret ediniz. Bilgisayarınızda depolanan tüm çerezleri temizleyebilirsiniz ve çoğu internet tarayıcısı çerezleri engelleyecek şekilde yapılandırılabilir.
Ancak, çerezleri temizlemeniz durumunda internet sitelerimize bir sonraki ziyaretinizde ayarlarınızı manuel olarak değiştirmeniz gerekecektir. Ayrıca, çerezlerin engellenmesi, düzgün çalışması için çerezlerin kullanılmasını gerektiren belirli hizmetlerin tümünü veya bazı özelliklerini kullanmanızı etkileyebilir. 

8.2 Web İşaretçileri ve Piksel Etiketleri 

Çerezlere ek olarak, Honor ve bazı üçüncü taraflar internet sitelerinde web işaretçilerini ve piksel etiketlerini de kullanabilir. Web işaretçisi, genellikle internet sitesine veya bir e-postaya göz attığınızda cihaz çerezlerinizi tanımlamak için internet sitesine veya e-postaya gömülü elektronik bir grafik görüntüdür. Piksel etiketleri ise, e-postaların sizin için okunabilecek şekilde gönderilmesini ve bir e-postanın açılıp açılmadığını öğrenmemizi sağlamaktadır.

Honor ve bazı üçüncü taraflar, bu teknolojileri hizmet kullanımını analiz etmek (çerezlerle birlikte) ve size daha tatmin edici içerikler ve reklamlar sunmak gibi çeşitli amaçlar için kullanır. Örneğin, Honor’dan bir e-posta aldığınızda, ilgili e-posta Honor internet sayfasına bağlantı sağlayan bir tıklama URL’si içerebilir. URL’ye tıklarsanız, ürün ve hizmet tercihlerinizi anlamak ve müşteri hizmetlerini geliştirmek için ziyaretiniz takip edilecektir. Bu şekilde takip edilmek istemiyorsanız, dilediğiniz zaman e-posta listemizden çıkabilirsiniz. 

8.3 Diğer Yerel Depolama

Honor ve bazı üçüncü taraflar, belirli ürün ve hizmetlerde yerel paylaşılan nesne (“Flash Çerez” olarak da adlandırılır) ve HTML5 yerel depolama alanı gibi diğer yerel depolama teknolojilerini kullanabilir. Çerezlere benzer şekilde, bu teknolojiler de cihazınızda bilgi depolar ve etkinlikleriniz ve tercihleriniz hakkında bazı bilgileri kaydedebilir. Ancak, bu teknolojiler çerezlerden farklı medyalar kullanabilir. Bu nedenle, bunları standart tarayıcı araçları ve ayarları kullanarak kontrol edemeyebilirsiniz. Flash Çerezlerde yer alan bilgileri devre dışı bırakmak veya silmek hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Adobe Flash Player EOL Genel Bilgiler sayfasını ziyaret ediniz: (https://www.adobe.com/products/flashplayer/end-of-life.html).

8.4 Takip Etmeme

Birçok internet tarayıcısı, internet sitelerine “takip etmeme” istekleri gönderebilen “Takip Etmeme” özelliği sağlamaktadır. Günümüzde büyük internet standartlaştırma kuruluşları, internet sitelerinin bu talepleri nasıl yöneteceğini belirlemek için henüz herhangi bir politika oluşturmamıştır.

Tarayıcınızın sağlayabileceği Takip Etmeme özelliğini veya diğer benzer işlevleri etkinleştirirseniz, verilerinizin bu Politika’da açıklanan şekilde toplama ve kullanma biçimi değiştirilmeyecektir. Ancak, Takip Etmeme talebinizi yanıtlama ve önceden haber vermeksizin verilerinizin toplanmasını durdurma hakkımız saklıdır.

 1. Kişisel Verilerinizi Nasıl Saklıyoruz

Kişisel verileriniz, işbu Politika’da tanımlanan amaçlarla gerekenden daha uzun süre saklanmamaktadır ve kişisel verilerin saklama süresi sona erdikten sonra kişisel verileriniz imha edilmekte veya anonim hale getirilmektedir.
Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz dünya çapındaki hizmet sağlayıcılar tarafından sağlandığı için kişisel verileriniz ülkeniz veya bölgeniz dışına aktarılabilmektedir.

Gizlilik ve kişisel veri koruma kanunlarının ve uygulamalarının ülkelere/bölgelere göre değişiklik göstermesi söz konusu olsa da tarafımız, gizliliğiniz ve kişisel verileriniz için aynı düzeyde koruma sağlamak amacıyla ilgili önlemleri alacaktır. Örneğin, ilgili kişilerin Avrupa Birliği (“AB”) bünyesinde saklanan kişisel bilgileri, AB tarafından tanınmayan ülkelere veya bölgelere aktarıldığında AB Standart Sözleşme Maddeleriyle yönetilecektir ancak aynı düzeyde veri koruması sağlanacaktır, aksi halde tarafımızca aktarımlar öncesinde veri anonimleştirme gibi güvenlik önlemleri uygulanacaktır. AB Standart Sözleşme Maddelerinin bir kopyasını buradan edinebilirsiniz: https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/international-dimension-data-protection/standard-contractual-clauses-scc_en.

 1. Bize Ulaşın

Kişisel bilgilerinizin korunmasına yönelik çalışan bir departmanımız (veya uzmanlarımız) bulunmaktadır. Kişisel bilgilerinizle ilgili herhangi bir sorunuzun, yorumunuzun veya önerinizin olması halinde, “Gizlilikle ilgili Sorular” sayfasını ziyaret ederek bizimle iletişime geçiniz. Soru ve taleplerinize en hızlı şekilde yanıt verilecektir. Verilerinizi işlememizin kanuni haklarınızı ve kişisel çıkarlarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, ilgili düzenleyici kuruma şikayet veya bildirimde bulunma hakkına sahipsiz.

 1. Politika’yı Nasıl Güncelliyoruz

Politika Honor’un takdirine bağlı olarak güncellenecek veya değiştirilecektir. İşbu Politika kapsamında haklarınızı ve çıkarlarınızı etkileyebilecek değişiklikler, Honor resmi internet sitesinde açık şekilde yayımlanarak veya tarafınıza e-posta ile bildirilecektir.

 Historical Version
20220816
Historical Version